Podsumowanie XXVIII Mistrzostw LSO w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby – kat. MINISTRANT

W ostatnią sobotę lutego nasze Duszpasterstwo zorganizowało XXVIII Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkoła Sióstr Pijarek Rzeszów. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny wśród ministrantów z rocznika 2012 – 2016 przystąpiło 21 parafii z Diecezji Rzeszowskiej, które wcześniej zwyciężyły w dekanalnych eliminacjach. Zawody rozpoczęły się o godz. 9:00 uroczystym otwarciem, którego dokonali: s. Joanna Tajdus SP, Dyrektor Szkoły Podstawowej i Liceum Sióstr Pijarek, Mateusz Szpyrka Radny Miasta Rzeszowa, ks. Michał Piętka i ks. Dominik Leniart. Następnie odbyła się faza grupowa, a później pucharowa z której wyłoniono zwycięzców. Wyniki prezentują się następująco:
4. Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej.
Ponadto wręczono nagrody indywidualne: Najlepszym zawodnikiem został wybrany Wojciech Baran z Czudca, królem strzelców został Ignacy Juruś z Rożnowic, a statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał z Przemysław Kamiński z Rożnowic.
Gośćmi ceremonii zamknięcia byli bp Jan Wątroba, s. Joanna Tajduś SP, Robert Ludwin, właściciel hurtowni sportowej Fulsport. Jako Duszpasterstwo składamy podziękowanie ww. osobom oraz wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy organizacji zawodów.
Już za tydzień 2 marca w hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie odbędą się finały w kategorii Lektor Młodszy. Uwaga! Losowanie fazy grupowej odbędzie się w czwartek 29 lutego o godz. 20:00 na naszym fanpage.