Podsumowanie XXVIII Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby – kat. LEKTOR MŁODSZY

W sobotę 2 marca br. od samego rana w hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie odbywały się XXVIII Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby. Zawody odbyły się w kategorii Lektor Młodszy, czyli ministrantów z rocznika 2008 – 2011. Do rywalizacji przystąpiło 178 ministrantów z 24 parafii, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach dekanalnych.
Po rozegraniu 32 meczów z fazy grupowej i pucharowej wyniki prezentują się następująco:
1. Parafia Nawiedzenia NMP w Medynii Głogowskiej,
2. Parafia św. Michała Archanioła w Małej,
3. Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaśle
4. Parafia św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie
Nagrody indywidualne otrzymali: Szymon Woś z Medynii Głogowskiej, który został najlepszym zawodnikiem mistrzostw, królem strzelców z dorobkiem 9 bramek został Szymon Kotulak z parafii w Jaśle, a najlepszym bramkarzem został Marcin Lisak z Małej.
Składamy podziękowania ks. Biskupowi Janowi Wątrobie za przyjazd na turniej i wręczanie Pucharów. Panu Staroście Powiat Rzeszowski Markowi Sitarzowi za możliwość rozgrywania meczy w hali sportowej przy ul. Miłocińskiej oraz wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia. Bóg zapłać!