Ośrodek Zaczernie

Dom Rekolekcyjny “EFFATHA” jest usytuowany przy kościele parafialnym w Zaczerniu koło Rzeszowa.

http://www.effatha.parafia.info.pl/

http://dom-rekolekcyjny.zaczernie.pl/

Jednorazowo ośrodek może przyjąć grupę maks. 115-osobową. W budynku głównym jest 52 miejsca noclegowe, natomiast w drugim budynku znajdują się 63 miejsca noclegowe.

Ośrodek dysponuje:
2 pokojami 2-osobowymi
9 pokojami 3-osobowymi
3 pokojami 4-osobowymi
1 pokojem 5-osobowym
2 pokojami 6-osobowymi
1 pokojem 7-osobowym
1 pokojem 9-osobowym
1 pokojem 15-osobowym
1 pokojem 18-osobowym
Łazienki znajdują się w pokojach, dodatkowe łazienki znajdują się na korytarzach.

Na terenie ośrodka jest kaplica na ponad 120 osób, duże sale (audiowizualna i rekreacyjna), jadalnia, boisko sportowe plac zabaw i miejsce na grilla. Nowością jest zewnętrzna siłownia fitness.
Ośrodek oferuje uczestnikom pełne wyżywienie.

W Ośrodku “Effatha” odbywają się rekolekcje, dni skupienia dla grup zorganizowanych: maturzystów, narzeczonych, małżeństw, par, rodzin oraz Liturgicznej Służby Ołtarza

O znaczeniu rekolekcji w zamkniętych atmosferze wyciszenia przypomniał Benedykt XVI, mówiąc: „W naszej epoce coraz silniejszy jest wpływ sekularyzmu, a z drugiej strony powszechnie odczuwa się potrzebę spotkania z Bogiem. Oby więc nie zabrakło dziś możliwości dawania miejsca intensywnemu słuchaniu Słowa w ciszy i modlitwie. Bardzo odpowiednimi miejscami dla takiego doświadczenia duchowego są zwłaszcza domy rekolekcyjne”

Z rekolekcji w domu rekolekcyjnym korzysta młodzież szkół średnich oraz gimnazjaliści przygotowujący się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szkoły średnie i Gimnazja organizują rekolekcje integracyjne dla swoich uczniów pozwalające lepiej rozpocząć nowy rok szkolny i lepiej przygotować się do ważnych wydarzeń ich życia.