Błogosławieństwo animatorów LSO 2019

   Dni Skupienia łączące uroczystość błogosławieństwa Animatorskiego prowadzone przez Ks. Tomasza Blicharza rozpoczęły się w piątek 4 października o godz. 18. Po spożytej kolacji udaliśmy się na konferencje Ks. Tomasza. Uświadomił nam jak bardzo ważne jest błogosławieństwo i jaką odpowiedzialnością jest przyjęcie krzyża Animatorskiego. Później adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i mogliśmy przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania, by o 22:00 wziąć udział w Eucharystii.
   Sobotni poranek rozpoczęliśmy śniadaniem po czym udaliśmy się na rozważanie Słowa Bożego wraz z ks. Prowadzącym. Był to fragment Ewangelii z ,,Kazania na Górze”. Później kolejny raz mogliśmy prosić Naszego Mistrza pod postacią chleba o to by dzięki jego łasce mogły się rozwiać wszystkie nasze lęki. Następnie mieliśmy dłuższą chwile aby się przygotować do Mszy zadbaliśmy o nasz wygląd przygotowaliśmy nasze alby.
   Zaraz po tym udaliśmy się do Kościoła parafialnego w Zaczerniu. J.E. Ks. Bp Jan Wątroba pobłogosławił 54 kandydatów oraz wręczył nam krzyże zewnętrzny znak tego błogosławieństwa. Pod koniec Eucharystii podziękowaliśmy ks. Biskupowi za modlitwę nad nami i słowo skierowane do nas. Słowa podziękowania skierowaliśmy również do ks. Proboszcza Piotra Szczupaka za prowadzenie nas na początku formacji oraz za to że z życzliwością przyjmował nas do Zaczernia. Szczególne słowa wdzięczności złożyliśmy na ręce ks. Tomasza Blicharza za 1,5 roczne przygotowanie nas do tej posługi. Wdzięczni byliśmy również obecnemu ks. Moderatorowi Dominikowi Leniartowi za zorganizowanie dla nas tej jakże wspaniałej uroczystości.
   O 16:30 odbyła się kolejna konferencja po której wystawiony został Pan Jezus. Dziękowaliśmy mu za ten piękny dar. Wieczorem odbyło się spotkanie z Ks. Moderatorem oraz jego zastępcą ks. Michałem Piętką. Tematyka spotkania to roczny plan pracy LSO oraz sprawy ogólne.
Nasze Dni Skupienia zakończyliśmy niedzielną Eucharystią. Na kazaniu Ks. Tomasz wyjaśniał nam symbolikę krzyża Animatorskiego. Mszę Świętą ks.Tomasz zakończył słowami : ,,Chłopaki przeżywajcie życie blisko Boga”. Po tych słowach i rozesłaniu zakończyła się Eucharystia, a my szczęśliwi rozjechaliśmy się do naszych parafii. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne które naprawdę było nam potrzebne podczas tych rekolekcji.

an. Bartek Dziedzic