XXVI Mistrzostwa LSO – wyniki kat. Ministrant

W Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zorganizowało XXVI Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej o Puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Pijarek w Rzeszowie. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny wśród ministrantów z rocznika 2010 – 2014 przystąpiło 16 parafii z Diecezji Rzeszowskiej, którzy wcześniej zwyciężyli w dekanalnych eliminacjach. 

Po zaciętej walce i rozegraniu fazy grupowej i pucharowej wyniki prezentują się następująco:

  1. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu
  2. Parafia Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie
  3. Parafia Narodzenia NMP w Gorlicach
  4. Parafia Wniebowzięcia NMP w Lipinkach

            Ponadto wręczono nagrody indywidualne: Najlepszym zawodnikiem został wybrany Maksymilian Kłoda z parafii Bożego Ciała, królem strzelców został Antoni Niedziałek z Niechobrza, a statuetka najlepszego bramkarza pojechała do Gorlic wraz z Fabianem Wickowskim.

Od października 2021 roku w naszej diecezji odbywały się eliminacje diecezjalne, które odbyły się w 24 dekanatach, do gry przystąpiło 129 parafii, które wystawiły 202 drużyny. Łącznie zagrało na etapie eliminacji ok. 1500 ministrantów i lektorów.

W marcu i kwietniu na hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie odbędą się finały w kat. Lektor Młodszy (rocznik 2006 – 2009) oraz Lektor Starszy (2001 – 2005).