Finały XXVII Mistrzostw LSO – lektor starszy

W liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza duszpasterstwo Służby Liturgicznej zorganizowało ostatnie finały XXVII Mistrzostw LSO w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby. Tym razem do hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie przyjechali najstarsi ministranci i lektorzy z rocznika 2002 – 2006. Do rywalizacji przystąpiło 148 lektorów z 20 parafii, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach dekanalnych.

W ceremonii otwarci naszych mistrzostw udział wzięli: bp Jan Wątroba, Radosław Wiatr, wicewojewoda podkarpacki, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Marek Pająk, przewodniczący Rady Miasta Sędziszowa Małopolskiego, Mateusz Szpyrka, radny miasta Rzeszowa. Nasze mistrzostwa rozpoczęliśmy meczem pokazowym, w którym drużyna księży zmierzyła się z reprezentacją samorządowców woj. Podkarpackiego. Mecz wygrali księża 4-1. Ciekawostką jest fakt, że pierwszego podania podczas tego meczu dokonał bp Jan Wątroba.

Następnie na boisko wybiegli lektorzy, którzy rywalizowali o tytuł mistrzowski. Po rozegraniu 29 meczów fazy grupowej i pucharowej wyniki prezentują się następująco:

1. Parafia św. Ignacego Antiocheńskiego i św. Maksymiliana Kolbego w Łowisku

2. Parafia Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie

3. Parafia Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim

4. Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej

Nagrody indywidualne otrzymali: Sebastian Wilk z Łowiska, który został najlepszym zawodnikiem mistrzostw, królem strzelców z dorobkiem 6 bramek został Konrad Gołąb z Nienaszowa, a najlepszym bramkarzem został Piotr Olechwski z Łowiska.