Wyniki XXVI Mistrzostw LSO w kat. Lektor Starszy

Św. Jan Paweł II powiedział: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych, piłka nożna jest najważniejsza”. Ta najważniejsza z nieważnych 2 kwietnia br. w hali sportowej przy ulicy Miłocińskiej w Rzeszowie zgromadziła lektorów i animatorów na XXVI Mistrzostwach LSO w piłce nożnej o Puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w kat. Lektor Starszy (rocznik 2001 – 2005) przystąpiło 15 parafii z Diecezji Rzeszowskiej, którzy walczyli o tytuł mistrzowski, ale również o prawo reprezentowania naszej Diecezji na XVII Mistrzostwach Polski LSO w piłce nożnej o Puchar „KnC”, które odbędą się w dniach 27 – 28 czerwca w Kołobrzegu. Po emocjonującej walce wyniki prezentują się następująco:
1. Parafia Przemienienia Pańskiego w Cmolasie
2. Parafia Trójcy Świętej w Czudcu
3. Parafia Narodzenia NMP w Sędziszowie Młp.
4. Parafia Chrystusa Króla w Niedźwiadzie
Nagrody indywidualne otrzymali: Paweł Kowal z Czudca został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju, najlepszym strzelcem został Tomasz Miąso z Niedźwiady, a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Maksymilian Czachor z Cmolasu.
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej składa podziękowanie wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji Mistrzostw. Podziękowanie szczególnie kierujemy do JE bp. Jana Wątroby, który objął Patronat nad Mistrzostwami. Dziękujemy Panu Stanisławowi Ożogowi Senatorowi RP, Pani Wojewodzie Podkarpackiej Ewie Leniart, Panu Radosławowi Wiatrowi Wicewojewodzie Podkarpackiemu, Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu, Panu Markowi Sitarzowi Wicestaroście Rzeszowskiemu, Pani Jadwidze Wójtowicz Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Panu Mateuszowi Szpyrce Radnemu Miasta Rzeszów.
Składamy podziękowania:
– s. Joanna Tajduś – Dyrektor Szkoły Podstawowej i Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie
– Karol Ożóg – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego
– Adam Piechowicz – Radny Miasta Gorlice
– Tomasz Czop – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie
– Mieczysław Golba – Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
– Rafał Miazga – Prezes Smak Górno
– Ewa i Stanisław Nowak – Fundacja Serce
– Robert Ludwin i Tomasz Cyrnek – FULSPORT