WYDARZENIA LSO

WYDARZENIA

 1. Adwentowe spotkanie II roku Szkoły Animatora odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2016.
  W dniu skupienia biorą udział kandydaci na animatorów, którzy w roku bieżącym uczestniczyli w Kursie Animatorskim. Zapisy na stronie domu rekolekcyjnego w Zaczerniu: dom-rekolekcyjny.zaczernie.eu.
 2. W dniach 9-11 grudnia 2016w Zaczerniu odbędą się Adwentowe Dni Skupienia dla Animatorów. W czasie Dnia Skupienia zapisy na turnusy zimowe.
 3. Rozpoczęła się Rzeszowska Liga Lektorska w Piłce Nożnej Halowej.
 4. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Edycji Rzeszowskiej Ligi Lektorskiej w Piłce Siatkowej, która rozpocznie się w grudniu. Szczegóły o Lidze dotrą do parafii rzeszowskich, zaś informacje dla parafii spoza Rzeszowa będą u Moderatorów Dekanalnych.
 5. Zachęcamy wszystkich animatorów do angażowania się w sekcje Liturgicznej Służby Ołtarza. Przypominamy że działa sześć sekcji: Modlitewno ? Formacyjna, Liturgiczna, Muzyczna, Szkoleniowa, Środków Społecznego przekazu i Sportowa. Szczegóły o działaniu sekcji i terminy spotkań na naszej stronie internetowej.

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO LEKTORSKIE

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w dniu 10.12.2016 r. – w Rzeszowie
w Kościele Katedralnym
o godz. 15.30 ksiądz Biskup Jan Wątroba w czasie Mszy Świętej udzieli błogosławieństwa lektorom, którzy w ostatnim roku szkolnym uczestniczyli w formacji parafialnej lub w kursie dekanalnym, bądź w formacji diecezjalnej tzw. zimowym kursie diecezjalnym w Kotani lub Zaczerniu. Lektorów zgłaszamy wysyłając imię i Nazwisko na adres: toma536@wp.pl.

Bliższe informacje przyjdą do Księży na parafie.

 

RUSZAJĄ ZAPISY NA KURSY ZIMOWE

Powoli zbliżają się ferie. W tym roku w Kotani i Zaczrniu odbędą się tygodniowe kursy na lektorów i animatorów. Wraz z piątkowym wieczorem uczestnicy rozpoczynają swoją formację, podczas której pogłębiają swoją wiedzę liturgiczną oraz wiarę. W czasie tych turnusów oprócz nauki znajdzie się też czas na chwile odpoczynku  zabawy. Jest to też szansa na zawarcie nowych znajomości i przyjaźni na długie lata. Wraz z ukończeniem kursu uczestnicy otrzymują potrzebne wskazówki i wiedzę do rozwijania LSO w swoich parafiach oraz do dobrego przeżycia spotkań z Bogiem.

 

kurs animatorski odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu w dwóch terminach:

 • 13-20 Stycznia2017
 • 20-27 Stycznia2017

Kurs lektorski odbędzie się w Ośrodku w Kotanii  także w dwóch terminach:

 • 13-20 Stycznia2017
 • 20-27 Stycznia2017

 

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

 

KURS LEKTORSKO ? ANIMATORSKI dla kandydatów na lektorów i animatorów z terenu województwa małopolskiego  ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 3-9 Lutego2017

 

KURS DLA KIEROWNICZEK SCHOLI PARAFIALNYCH

 

W dniach 20-27 Stycznia2017 w Zaczerniu odbędzie się Kurs dla KIEROWNICZEK SCHOLI PARAFIALNYCH, czyli dziewczyn, które mogłyby na parafiach prowadzić schole dziecięce . Zajęcia muzyczne w czasie Kursu poprowadzi pan Dariusz Kosak.

 

 

Koszt pobytu wynosi 280 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10.01.2017 r. na stronie www.dom-rekolekcyjny.zaczernie.eu lub pod numerem telefonu 607 821 650 (po godz. 19.00). Przy zgłoszeniu konieczna jest zaliczka w wysokości 100 zł. (wpłata osobista lub na konto parafii Zaczernie: BS Jasionka 83-9191-0000-2001-0006-0495-0002 z dopiskiem KURS ANIMATORSKI LUB LEKTORSKI).

 

Każdy kurs rozpoczyna się kolacją w piątek o godz. 1800, a kończy się śniadaniem w następny piątek.

Na kurs lektorski mogą przyjechać uczniowie klasy I gimnazjum i starsi.

w kursie animatorskim mogą uczestniczyć uczniowie klasy III gimnazjum i starsi z pisemną opinią księdza opiekuna parafialnego oddziału LSO.

Każdy uczestnik ma obowiązek zabrać za sobą kartę uczestnika, którą można pobrać ze strony internetowej www.lsorzeszow.pl