Rekolekcje ADWENTOWE dla LSO [on-line]

Fundacja Tota Tua razem z Czasopismem KnC – przygotowała: OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE DLA MINISTRANTÓW (i nie tylko!)
pt: “Misja TOTUS TUUS czyli MINIstrant NA MAXA!”

Przygotowali 13 odcinków. Pierwszy odcinek pojawi się 8 grudnia.
Kolejne odcinki będą pojawiać się CO TYDZIEŃ. Każdy odcinek to JEDEN TEMAT/JEDEN KROK na który składa się krótki tekst oraz video.

Materiały będą się pojawiać na stronach na FB:
>> Oddanie33.pl – przez Maryję do Jezusa
>> KnC
ORAZ na  stronach www:
>> www.oddanie33.pl >> DLA MINISTRANTÓW
>> www.ministranci.pl

i oczywiście na kanale na YT >> https://www.youtube.com/channel/UCjr_Ud0rpJwaKeqBjRxo6Sw

WAŻNE: Księża, którzy chcieliby otrzymać materiały są proszeni o kontakt na adres mail: oddanie33@gmail.com lub pod numer telefonu: 690530088

A Was wszystkich raz jeszcze prosimy o udostępnianie oraz o modlitwę za wszystkich ministrantów – w końcu to z nich najczęściej rodzą się powołania kapłańskie! ❤ ❤ ❤ 
 

Instrukcja wykonania misji: „TOTUS TUUS – MINIstrant NA MAXA”

  1. DROGA

Fundacja Tota Tua wraz z „KnC” przygotowali wspólnie misję TOTUS TUUS. Składa się ona z 13 etapów. Każdy etap zawiera konkretne duchowe przesłanie, krótką modlitwę oraz zadanie do wykonania. Duchowe przesłanie to mapa, którą musisz wziąć do rąk i ruszyć w podróż. TO JEST TWOJA OSOBISTA DROGA. Nie będziesz miał wszystkiego podanego na tacy. Otrzymasz wskazówki oraz inspiracje. Twoim zadaniem jest SZUKAĆ, ZGŁĘBIAĆ I ANALIZOWAĆ TEMAT DANEGO ETAPU. OD CIEBIE I TWOJEGO ZAANGAŻOWANIA ZALEŻY CZY WEJDZIESZ W TO NA MAXA.

Zapamiętaj jedno: ZAANGAŻOWANIE NA MAXA PRZYNOSI MAKSYMALNE OWOCE.

  1. START

Startujemy 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To nie przypadek. W tym dniu wspominamy moment, w którym rozpoczęło się życie Maryi. To był początek MISJI TOTUS TUUS.

  1. CZAS

Na każdy etap MISJI TOTUS TUUS masz tydzień czasu. To jest czas dany Ci po to, abyś wszedł w głąb zawartego w nim przesłania duchowego. Dlaczego właśnie tydzień? Bo siedem dni to ważny symbol. BÓG W SIEDEM DNI STWORZYŁ ŚWIAT. Siedem dni to liczba, która w Biblii oznacza nieskończoność. W siedem dni możesz zadany Ci temat zgłębić NA MAXA.

  1. POMOC

W tej misji NIE JESTEŚ SAM. Na każdy tydzień przygotujemy dla Ciebie zestaw inspiracji, które pomogą Ci lepiej wniknąć w temat. Obserwuj nasze media społecznościowe, aby nie przegapić tych pomocy. Znajdziesz je na stronie www.ministranci.pl oraz na FB KnC i Tota Tua.

  1. PAMIĘTAJ O BRACIACH

Pamiętaj o innych ministrantach. Łatwiej i lepiej można wykonać MISJĘ w zgranej grupie. Zaproś do tej MISJI swoich kolegów. Wysyłaj im zadania. Zadawaj pytania i wymieniaj się z nimi swoimi przemyśleniami. Sprawdzaj jak im idzie. Motywuj do wytrwania. MISJA TOTUS TUUS to misja zespołowa.

  1. HARMONOGRAM

ETAP 1: 8.12 – 14.12

ETAP 2: 15.12 – 21.12

ETAP 3: 22.12 – 28.12

ETAP 4: 29.12 – 04.01

ETAP 5: 05.01 – 11.01

ETAP 6. 12.01 – 18.01

ETAP 7: 19.01 – 25.01

ETAP 8: 26.01 – 01.02

ETAP 9: 02.02 – 08.02

ETAP 10: 09.02 – 15.02

ETAP 11: 16.02 – 22.02

ETAP 12: 23.02 – 1.03

ETAP 13: 2.03 – 8.03

UWAGA! Jeśli przegapisz, któryś z etapów – najpierw nadrób ten którego nie zrobiłeś i idź z zaproponowanym harmonogramem.

 

UROCZYSTE ZWIEŃCZENIE MISJI TOTUS TUUS NASTĄPI 25 MARCA.

Tego dnia będziesz zaproszony, aby wypowiedzieć to, co zgłębiałeś przez cały ten czas. Tego dnia będziesz mógł wypowiedzieć słowa: “CHCĘ BYĆ TOTUS TUUS, chcę żyć NA MAXA, kochać NA MAXA i służyć NA MAXA”. Tego dnia wstąpisz do Jednostki Specjalnej Jezusa i Maryi. Tego dnia staniesz się JEJ RYCERZEM.

 

  1. NIE ZAPOMNIJ O TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE

Fundamentem każdej duchowej misji JEST MODLITWA. Módl się codziennie o łaskę zrozumienia i przyjęcia do serca przesłania duchowego danego etapu. Jeśli będziesz się modlić NA MAXA – wtedy wszystko inne zrobisz NA MAXA. Bez codziennej modlitwy nie poradzisz sobie z tą misją. PAMIĘTAJ O TYM. W każdym etapie została dla Ciebie przygotowana krótka, specjalna modlitwa. Zawiera ona istotę czyli sedno przesłania duchowego danego etapu. Powtarzaj tą modlitwę wiele razy każdego dnia, przez cały tydzień. To Ci pomoże zgłębić temat.

 

BĄDŹ ODWAŻNY I WYTRWAŁY.

NIE PODDAWAJ SIĘ.

ZGŁĘBIAJ KAŻDY TEMAT I KAŻDY ETAP.

MÓDL SIĘ I ROZMYŚLAJ.

SZUKAJ I ZADAWAJ PYTANIA.

KORZYSTAJ Z PODANYCH INSPIRACJI.

ZRÓB TO MAXA.

STAĆ CIĘ NA TO.

BÓG, MARYJA ORAZ MY – LICZYMY NA CIEBIE.