Podsumowanie ferii z Bogiem 2023

Dla wielu ministrantów i lektorów czas zimowych ferii to okazja do przeżycia rekolekcji. W 3 turnusach organizowanych przez Liturgiczną Służbę Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej w Domu Rekolekcyjnym w Kotani wzięło udział 110 osób z 48 parafii naszej diecezji.
​Rekolekcji, zarówno te letnie, jak i zimowe, są czasem pogłębienia relacji z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale też czasem pracy nad sobą. Podczas ferii zostały zorganizowane 2 kursy lektorskie, które były przeznaczone dla ministrantów od 7 klasy Szkoły Podstawowej. Podczas turnusu ministranci pogłębiali swoją wiarę oraz wiedzę przez wykłady z Biblii, Liturgiki, Retoryki i Śpiewu. Celem tych rekolekcji jest przygotowanie ministrantów do pełnienia funkcji lektorów z zgromadzeniu liturgicznym.
Dla 58 młodych lektorów pierwszy tydzień ferii był szczególny, ponieważ rozpoczęli półtoraroczne przygotowanie do otrzymania krzyża animatorskiego i błogosławieństwa biskupa. Te rekolekcji są wyjątkowe, ponieważ formują liderów naszych wspólnot ministranckich. Uczestnicy w czasie rekolekcji nie tylko kształtowali swojego ducha, ale pogłębiali wiedzę liturgiczną, odkrywali swoją tożsamość oraz sprawdzali się w roli animatora.