KRÓLUJ NAM, CHRYSTE!

Mistrzostwa KnC 2021

AKTUALIZACJA 27.04.2021

XVI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” (pełna nazwa turnieju, w skrócie: Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” lub Mistrzostwa Polski o Puchar „KnC” lub Mistrzostwa Polski „KnC”) po raz trzeci odbywają się w Diecezji Rzeszowskiej. W zwiąku pandemią Covid 19 bedzie to turniej inny niż dotychczasowe z kilku względów. Po pierwsze duża cześć zawodów odbywać się będzie na terenach otwartych: orlikach i boiskach typu orlik. Po drugie został zmieniony termin Pucharu „KnC” z myślą o obostrzeniach i bezpieczeństwie uczestników z tradycyjnego majowego (1-2 maja) na czerwcowy – 28-29 czerwca. Po trzecie Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” stanowią swoiste memorium ku pamięci zmarłego gospodarza dwóch poprzednich rzeszowksich edycji Pucharu „KnC” śp. księdza Tomasza Blicharza. 

źródło: ministranci.pl

29.03.2021

W dniach 28-29 czerwca 2021 r. Liturgiczna Służba Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, będzie organizatorem XVI Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „KnC”. Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” po raz trzeci odbędą się w Rzeszowie. Poprzednie rozgrywki w stolicy Podkarpacia odbyły się w 2016 i 2018 r. Gospodarzem Mistrzostw corocznie są inne miasta w Polsce. Dotychczas były organizowane również m. in. w Elblągu, Częstochowie, Pile, Łodzi, Gdańsku, Radomiu Lublinie i Skierniewicach/Sochaczewie, a pierwsze Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” odbyły się w 2005 roku w Elblągu. Inicjatorem rozgrywek jest ks. Paweł Guminiak, z diecezji elbląskiej, a redakcja czasopisma „KnC” od samego początku jest zaangażowana w ten projekt. Zmagania gromadzą drużyny z większości diecezji z całej Polski. Są to mistrzowie poszczególnych diecezji, obrońcy tytułu, przedstawiciele Gospodarza Mistrzostw oraz drużyny zaproszone w ramach tzw. „dzikiej karty”.

Tegoroczne Mistrzostwa mają szczególne znaczenie dla naszej wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, gdyż odbędą się ku pamięci śp. ks. Tomasza Blicharza, który w swojej aktywnej posłudze duszpasterskiej (kapłańskiej i społecznej) był zaangażowany przede wszystkim w pracę z młodzieżą i dla młodzieży. Przez wiele lat był On Diecezjalnym Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, a także inicjatorem i głównym organizatorem poprzednich edycji Mistrzostw, które odbyły się w Rzeszowie.

W tym roku formuła mistrzostw po raz pierwszy uległa zmianie, gdyż turniej finałowy w kategorii lektor młodszy oraz lektor straszy odbędzie się na boiskach typu „Orlik”. Jedynie w kategorii ministrant mecze będą rozgrywane tradycyjnie na halach sportowych. Rozgrywki toczą się o przechodni „Puchar KnC”, a na zwycięzców, oprócz wspomnianego już przechodniego „Pucharu KnC”, czekają również statuetki, medale.