Regulamin Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza

– Popularyzacja tenisa stołowego
  • Nawiązanie znajomości i przyjaźni między uczestnikami
  • Aktywne spędzanie czasu wolnego
  • Integracja dzieci i młodzieży

Turniej zostanie rozegrany w sobotę, 13 listopada 2021 r. Rozpoczęcie o godz. 9:30 Rozgrywki odbędą się w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia                  w Rzeszowie ul. Starzyńskiego 17.

I. Kategorie wiekowe:
  • Ministrant 2009-2012
  • Lektor młodszy 2006 – 2009
  • Lektor starszy 2002 – 2005

Warunkiem uczestnictwa jest ważna legitymacja Liturgicznej Służby Ołtarza, ministranci i lektorzy przyjeżdżają pod opieką kapłanów lub opiekunów.
Parafia wnosi opłatę organizacyjną za udział w mistrzostwach w wysokości 10 zł od osoby.

II Nagrody
  • Za zajęcie  I – III miejsca zawodnicy otrzymają puchary i dyplomy.
  • Pozostali dyplomy

III. System rozgrywek
  • Uzależniony jest od ilości zgłoszonych zawodników.
  • Turniej zostanie rozegrany w kategoriach indywidualnych.
  • Nie przewiduje się punktacji zespołowej.
  • Czas trwania turnieju uzależniony jest od liczby zgłoszonych uczestników.     Mecze rozgrywane są do 2 zwycięskich setów. Sety rozgrywane są do 11 punktów zdobytych przez jedną ze stron; przy wyniku seta 10:10 set trwa do osiągnięcia przewagi 2 punktów jednej ze stron.
  • W przypadku posiadania równiej ilości zwycięstw przez dwóch graczy w jednej grupie, aby wyłonić zwycięzcę liczy się najpierw bezpośredni pojedynek, lepszy stosunek setów wygranych do przegranych, małe punkty w ostateczności losowanie.
  • Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
  • Obowiązuje strój sportowy, buty z jasną podeszwą.

IV. Postanowienia końcowe
  • Zawodnicy powinni posiadać własne rakietki.
  • Jemy tylko w pomieszczeniu do tego przeznaczonym.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje, wypadki, problemy zdrowotne uczestników podczas trwania zawodów. Zawodnik startuje na własną odpowiedzialność.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione lub pozostawione w szatni.
  • Uczestnicy turnieju są zobowiązani do przestrzegania zasad i regulaminów ustalonych przez gospodarza obiektu i organizatora turnieju.