Diecezjalna pielgrzymka LSO – relacja

W sobotę 11 lipca 2020 roku Liturgiczna Służba Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej przyjechała do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, aby uczestniczyć w swojej Diecezjalnej Pielgrzymce. W tym roku nie było typowej formacji w postaci turnusów czy pielgrzymki ministrantów do katedry ze względu na panującą pandemie.
Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 15:00 kiedy ks. Dominik Leniart Moderator Diecezjalny LSO, przywitał 100 ministrantów przybyłych do kaplicy seminaryjnej, przedstawił plan naszego spotkania i podziękował ks. dr Pawłowi Pietrusiakowi – Rektorowi WSD w Rzeszowie za zaproszenie. Następnie Ks. Rektor przypomniał nam, że seminarium to dom, gdzie kandydaci do kapłaństwa pogłębiają relacje z Bogiem i jest to ważne miejsce w każdej diecezji.
Po wstępnych przemówieniach ks. Michał Piętka rozpoczął część duchową naszej pielgrzymki wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Koronką do Bożego Miłosierdzia, prywatną adoracją z możliwością spowiedzi. O godz.16 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Tomasza Ryczka Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży, a homilię wygłosił ks Jacek Szczęch ojciec duchowny w WSD. W Homilii ks. Jacek mówił nam o ufności do Pana Boga. Wskazywał nam postawę bogatego młodzieńca a także postawę apostołów względem Pana Jezusa. Mówił nam, że nie jest łatwo rzucić coś i iść za Chrystusem. Trzeba mu zaufać. Na zakończenie Eucharystii w imieniu ks. Rektora, ks. Dominik zaprosił nas po uczcie duchowej na ucztę dla ciała. Był to podwieczorek w postaci smacznego kawałka pizzy i innych smakołyków. Był to dla nas czas przerwy i wspólnej rozmowy.
Po przerwie zgromadziliśmy się na boisku piłkarskim przy seminarium. Odbyło się tam, wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów i podziękowań dla ministrantów za posługę w ciągu roku. Następnie odbył się mecz piłkarski Klerycy kontra Animatorzy LSO. Wygrała drużyna Animatorów 9-2. W trakcie meczu była możliwość zwiedzenia rzeszowskiego seminarium. Uczestnicy widzieli między innymi: chór, dwie kaplicę, hale sportową a także pokój kleryka.
Te pół dnia na pewno zapisze się na długo w naszej pamięci. Powód? Po długim czasie mogliśmy się znów spotkać i razem wielbić Boga. Króluj nam Chryste!
Maksymilian Jamróg