Dekanalne turnieje już za nami

Zakończył się etap dekanalny eliminacji do Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej. To już jubileuszowa 25. edycja eliminacji obejmująca całą naszą diecezję zorganizowana przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej.

W ramach podsumowania warto wspomnieć, że w etapie dekanalnym w tym roku wzięło udział 234 drużyny z 112 parafii naszej diecezji. Na wszystkich boiskach etapu dekanalnego zagrało ponad 1450 ministrantów i lektorów.

Rozgrywki służby liturgicznej w naszej diecezji, prowadzone są na dwóch poziomach: dekanalnym  i diecezjalnym. W najbliższym czasie 20-21 stycznia 2020r. mistrzowie dekanalni z poszczególnych kategorii zmierzą się w Jubileuszowym turnieju o Puchar ks. Bpa. Jana Wątroby.

Za podjęty trud organizacji rozgrywek etapu dekanalnego serdeczne podziękowanie składamy wszystkim dekanalnym duszpasterzom LSO. Dziękujemy również opiekunom drużyn: księżom diecezjalnym i zakonnym, proboszczom, wikariuszom oraz osobom świeckim. Dziękujemy także nauczycielom, trenerom, sędziom piłkarskim a zwłaszcza rodzicom za pomoc i opiekę nad uczestnikami rozgrywek oraz przedstawicielom władz, samorządowcom i dyrektorom szkół, którzy udostępnili hale sportowe. Łącznie to grupa kilkuset osób organizujących i wspierających rozgrywki. Wszystkim za wszystko serdeczne: Bóg zapłać!
 
ks. Dominik Leniart
Diecezjalny Duszpasterz LSO