Czy Biblia może być ciekawa? – Etap diecezjalny

Czy Biblia może być ciekawa? Okazuje się, że tak! Przekonali się o tym uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów, którzy w tym roku zajęli się dwiema księgami: Księgą Jozuego, opowiadającą o zdobywaniu ziemi Kanaan, oraz Dziejami Apostolskimi, czyli opowieścią o początkach Kościoła.

Gorlicka Bazylika gościła w sobotę 29.02.2020 r. uczestników wspomnianego prestiżowego Konkursu na etapie diecezjalnym. Wzięli w nim udział ministranci i lektorzy z kilku parafii naszej diecezji. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom znajomości Biblii. Ostatecznie, w wyniku zmagań konkursowych w WSD w Paradyżu, na etapie centralnym naszą diecezję będą reprezentować:

  • indywidualnie w kategorii szkoła podstawowa: Jakub Ciebiera z parafii pw. św. Michała Archanioła w Nockowej;

  • indywidualnie w kategorii szkoła ponadpodstawowa i starsi: Dominik Szura z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej;

  • drużynowo: Daniel Kania z parafii pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie, Dominik Czyżyk, Paweł Sienkiewicz, Bartosz Janowski i Tadeusz Przybycień z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu i życzymy wytrwałości w zgłębianiu Pisma Świętego. Zachęcamy również pozostałych ministrantów i lektorów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu. Oby ta okazja pobudziła nas wszystkich do czytania i życia według Słowa Bożego, które jest tak samo aktualne, jak dla Jozuego czy dla Apostołów.