Błogosławieństwo lektorów – Gorlice

W minioną sobotę (30.11.2019) w Gorlickiej Bazylice Mniejszej J.E. Ks. Bp Jan Wątroba dokonał uroczystego włączenia do funkcji lektora 65 ministrantów z południowych dekanatów naszej diecezji. W skierowanym do nas słowie Ks. Biskup przypomniał nowym lektorom o odpowiedzialności za proklamowane Słowo i zachęcił by byli zawsze blisko Chrystusa i Ołtarza troszcząc się o rozeznanie swojego powołania.

W uroczystości wzięli udział również księża moderatorzy z rodzinnych parafii naszych lektorów, a także najbliższa rodzina.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i księżą moderatorom za obecność modlitwę i troskę o całą Liturgiczną Służbę Ołtarza, a zwłaszcza za troskę o naszych lektorów.

Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Dziekana Stanisława Ruszla, proboszcza parafii Farnej w Gorlicach, za serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę, a także do Ks. Stanisława Ziajora za pomoc w organizacji tej Uroczystości.

Kolejne błogosławieństwo lektorów w naszej diecezji będzie miało miejsce w marcu 2020 r. W parafii Bożego Ciała w Rzeszowie.

Króluj nam Chryste, 
ks. Michał Piętka